כוחה הגדול של מערכת וורדפרס היא כמובן בהיותה מערכת פתוחה, המעודדת את קהילת המפתחים העולמית ליצור עבורה תבניות, תוספים והרחבות למיניהן. אחת מתופעות הלוואי הבולטות ביותר של העובדה הזו היא כמובן הקושי לברור את המוץ מן התבן. מדיניות הדלת הפתוחה-רחב שוורדפרס נוהגת בהעלאת תבניות ותוספים (Plugins) גורמת לעיתים לבעלי אתרים לבזבז זמן יקר על תוספים כושלים, עתירי-באגים, דלי-תיעוד, או סתם לא מעודכנים שננטשו על ידי מפתחיהם. השימוש באלה עלול להיות למלכודת תשומת-לב וזמן עבודה אבוד.

מערכת וורדפרס עצמה מנסה לסייע לקהילת בעלי האתרים להתמודד עם התופעה באמצעות סטטיסטיקה (מספר התקנות פעילות) וגם בעזרת פלטפורמה קהילתית של דירוגים וביקורת – המאפשרת לתת ציון לכל תוסף ולדרג את רמת ההתאמה שלו לגרסה העדכנית של וורדפרס.

הגם שמספר ההתקנות הפעילות יכול להיות אינדיקטור בעייתי למדי לאיכותם של תבנית או תוסף ספציפי, הוא יותר טוב מכלום. באחרונה נתקלתי באתר הזה, הטבלה המחזורית של תוספי וורדפרס, ונשביתי בקסמו. האתר ממפה את התוספים הפופולריים ביותר במאגר של וורדפרס, במבנה השואב את השראתו מהטבלה המחזורית של מנדלייב, שניסתה "לעשות היגיון" ביסודות הכימיים הידועים למדע.

פרט מתוך רשימת התוספים הפופולריים במאגר של וורדפרס
פרט מתוך הטבלה המחזורית של תוספי וורדפרס. צילום מסך מהאתר plugintable.com

אם אתם מתחילים, או מתחילים-יחסית, בענייני וורדפרס, אני מציע לכם בחום להקדיש זמן ולעבור על התוספים הללו. אפילו אני הכרתי בעזרתה תוספים חדשים (לי) שסייעו לי לקצר תהליכים ולעבוד בצורה יעילה יותר עם וורדפרס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות